כניסה למוסד הסיעודי

בסיום התהליך, לרבות חתימת כלל המחויבים במשפחה על התחייבויותיהם, יוכל המתאשפז לעבור למוסד הנבחר. ההעברה למוסד תתבצע בתיאום עם המאושפז ו/או בני משפחתו, ועם המוסד.

בהתאם לחוזר מנהל רפואה 5/96, אם המאושפז שהה במוסד הסיעודי במימון פרטי לפני אישור אשפוזו באמצעות משרד הבריאות, נאסר על המוסד לגבות הפרשי תשלום מהמאושפז או מבני משפחתו במעבר מאשפוז פרטי לאשפוז באמצעות משרד הבריאות.

ביום כניסתו לבית האבות, יתקבל הזקן על ידי האחות הראשית או אחראית במחלקה. ייפתח לו תיק אישי המכיל את כל מסמכיו הרפואיים, דוח סוציאלי, גיליון הערכה סיעודי וכדומה. הדייר יופנה למחלקה המתאימה ויכיר את הצוות ואת חדרו האישי. הוא ישמע הסבר על סדר היום במחלקה, השירותים הניתנים בה, שעות הביקורים וכדומה. כמו כן, יש לבדוק מהם החפצים שניתן להשאירם בחדרו של הדייר ושהינם בעלי ערך אישי- סנטימנטלי עבורו. יש לשוחח עם הצוות לגבי מדיניותם בנוגע להשארת חפצי ערך.

בהמשך תיערך שיחה על מנת לקבל את מלוא האינפורמציה על מצבו של הדייר, התרופות שהוא לוקח ופרטים חשובים לגביו וכן יערכו בדיקה רפואית על ידי רופא המחלקה ובדיקה סיעודית- תפקודית על ידי האחות והפיזיותראפיסט.

בהמשך גם יילקחו פרטי בני המשפחה לשם שמירה על קשר רציף ויצירת קשר במקרי חירום.בשיחת הפתיחה, ניתן לקבל מידע על השירותים הבאים:

פעילות חברתית- רצוי שבבית האבות תקיים פעילות חברתית אשר תהיה מותאמת למצב הדיירים במחלקה ותתרום לרווחתם האישית ולאיכות חייהם- הדלקת נרות שבת, תעסוקה יומית וכן ערבי חגים ותרבות או חגיגת ימי הולדת הינם דוגמאות לכך.

בדיקות- יש לערוך לדיירי המחלקה בדיקה תקופתית אחת לחודש לפחות ואשר תכלול בדיקה גופנית, שמיעת תלונות המטופל, התייחסות לבדיקות המעבדה, בדיקת רמת הסוכר בדם לחולי סכרת והתקדמות לפי התוכנית הטיפולית. אחת לחצי שנה יתבצעו בדיקות מעבדה יזומות לכלל הדיירים.

מתן סביבה בטוחה- על פי נהלי משרד הבריאות, בית אבות הנמצא ברישיון חייב לספק סביבת חיים בטוחה לדיירי המחלקה, הכוללת בן השאר: נגישות ללחצני מצוקה בחדרי הדיירים ובשירותים, בטיחות הדיירים על ידי הרכבת דפנות מיטה במידת הצורך, התאמת ציוד המחלקה למצבם התפקודי של החולים, השגחת הצוות לאורך שעות היממה, אספקת שירותי חימום ומיזוג בהתאם לעונת השנה ועוד.

למידע נוסף ותאום פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות התקשרו עכשיו 1800-2000-60