שאלות נפוצות

גולשים יקרים, אנו מודעים לכל ההתלבטויות שלכם בנושא הטיפול ביקירכם, הורים, בן\בת זוג או הקרוב שלכם. ברגעים האלה אתם משתדלים להעניק ליקירכם את כל הסיוע רק כדי שירגישו בטוחים ושיהיה להם טוב ונוח, אתם יכולים להיות רגועים, ליווינו משפחות בדיוק כמוכם למשך יותר מ 18 שנה, בכל נושא, בכל שאלה, ובכל התלבטות שהייתה להם.

מניסיוננו העשיר מציגים לכם את השאלות שעלו מצד המשפחות על מנת לענות על דרישותיכם לפני שאתם עוברים לייעוץ המקצועי והליווי הצמוד שלנו:

מה יותר טוב? טיפול של עובדת זרה בבית או טיפול בבית אבות?

בבחירה בין עובדת זרה לבית אבות אין פתרון "נכון" או לא "נכון" כל משפחה צריכה למצוא את הפתרון הנכון ביותר עבורה. ההחלטה על תכנית טיפול המתאימה לבן משפחה הסיעודי היא לא פשוטה ,מומלץ להתייעץ עם עובדת סוציאלית ,אחות או רופא גריאטרי המכיר את המטופל, בנוסף אפשר לקבל ייעוץ מיידי וללא עלות מצוות אורקר שישמחו ללוות אתכם ולעזור לכם בכל התלבטות.

כמה זמן לוקח לקבל קוד סיעודי?

תהליך קבלת קוד סיעודי לוקח מרגע קבלת כל המסמכים הנדרשים ועד 3 חודשים.

האם מחלקת הרווחה עוזרת במימון קוד לבית האבות ?

כן! אזרח ותיק המוגדר כעצמאי או תשוש שהחליט לעבור להתגורר בבית אבות ואינו מסוגל לעמוד במימון בית האבות, הוא יכול לפנות לעובד סוציאלי במחלקה לשירותים חברתיים באיזור מגוריו כדי לקבל סיוע במימון של המדינה, בפגישה עם העובד הסוציאלי יקבלו הפונה ובני משפחתו יעוץ והכוונה לגבי התאמתו לבית אבות המתאים לו.

האם הילדים משתתפים כלכלית בתשלום עבור אשפוז בבית אבות?

ילדיו של האזרח הוותיק כן משתתפים בתשלום לבית האבות,גובה השתתפות של כל אחד מהם נקבע על סמך: הכנסותיו  ילדיו שמתחת לגיל 18 הוצאות מיוחדות שיש לו. *במקרה של אי שיתוף פעולה ,ההורה לא יוכל לעבור לבית אבות סיעודי, במקרה וההורה במצב תשוש הילדים גם כן אמורים להשתתף.

האם ניתן להעסיק עובד זר בבית אבות ?

לא! היתרי העסקה לעובדים זרים לא ניתנים לאנשים השוהים בבית אבות.

האם אפשר להמשיך לקבל שעות סיעוד מביטוח לאומי ברגע שהקשיש עבר לבית אבות?

את שעות הסיעוד אפשר לנצל לטיפול בבית או דיור מוגן או בית אבות לתשושים או עצמאים, אלא אם כן רוב השהות שם ממומנת ע"י גוף ציבורי כלשהו.

מה זה טרום קוד ואיך אפשר לקבל אותו?

תהליך קבלת קוד זה תהליך שיכול לקחת לו זמן בין חודש עד שלושה חודשים. במידה ולמטופל אין אפשרות לחכות בבית או בבית חולים עד לקבלת הקוד יש אופציה למטופל להיקלט לבתי אבות שיוכלו לקבל אותו בעלות נמוכה לתקופה זמנית עד לקבלת קוד. עלות נמוכה זו והתקופה בה משלמים בה נקראת-טרום קוד .

האם יש הגדרת מצב רפואי שמזכה את הקשיש מבחינה כלכלית במימון ע"י משרד הבריאות?

משרד הבריאות מסייע במימון אשפוז של קשישים סיעודיים ותשושי נפש . סיוע משרד הבריאות במימון האשפוז מותנה בתשלום השתתפות עצמית ,שנקבעת לפי נוהל משרד הבריאות בהתאם לגובה הכנסות הקשיש ובני משפחתו.

מה זה אבחון קוגנטיבי?

אבחון קוגניטיבי כולל הערכה פסיכוגיריאטרית המאבחנת את ההבנה,הזיכרון,התפקוד היומיומי . האבחון מאפשר לראות תמונה ברורה  האם באם החולה סובל/ת מדמנציה או מכל הפרעה אחרת.

איך יודעים שהגיע הזמן לחשוב על טיפול במסגרת בית אבות?

כאשר אדם חווה אחד או יותר מהיבטים הבאים בחייו, והנו חייב בהשגחה 24 שעות סימן שהוא אינו יכול להישאר בבית , למרות הסיוע של בני משפחתו עדיין צריך השגחה מקצועית מקיפה בכל מיני פעילות כגון: כשלים בהתמודדות עם תרופות, ירידה לא רצויה במשקל, דיכאון ובדידות, טיפול אישי ועוד.

יש לכם שאלה שלא הופיעה בדף? אל דאגה, אתם תקבלו את כל המידע שתזדקקו לו! אז איך נוח לכם לתקשר איתנו? תוכלו להתקשר עכשיו למספר 1800-2000-60 או לתאם פגישת ייעוץ בחינם וללא עלות: