זכויותיהם של מקבלי קצבת השארים במוסדות השונים

זכויותיהם של מקבלי קצבת השארים במוסדות השונים

רשויות מקומיות- מקבלי קצבת זקנה עשויים להיות זכאים להנחות במסי ארנונה, המוענקות על בסיס הכנסות. את הבקשה להנחה יש להגיש לרשות המקומית. הרשימות של מקבלי הקצבאות מועברות מביטוח לאומי ישירות לרשויות. אין צורך לפנות לביטוח הלאומי.

משרד התחבורה- נשים שהגיעו לגיל 60, וגברים שהגיעו לגיל 65, זכאים להנחה בתחבורה הציבורית. ההנחה בשיעור 50% בכל סוגי הכרטיסים הקיימים על סמך תעודת זהות או כרטיס אזרח ותיק.

לבירורים במקרה של אובדן תעודת הזכאות להנחה  בתחבורה הציבורית יש לפנות לטל’ 1-222-5678 או בחיוג מקוצר 5678*  בימים א – ה בין השעות 7:00 – 20:00, וביום ו’ בין השעות 7:00 – 12:00.

משרד הבינוי והשיכון- מקבלי קצבת זקנה עם תוספת השלמת הכנסה עשויים להיות זכאים לסיוע בשכר דירה (ציבורי או פרטי) או ברכישת דירת קבע באחת החברות הציבוריות (חלמיש, עמידר, עמיגור, פרזות, שקמונה וחלד). את הבקשות יש להפנות לחברות שזכו במכרז: מתן חן, עמגר ועמידר.

רשות השידור- מקבלי קצבת זקנה עשויים להיות זכאים להנחה בשיעור של 100% בתשלום אגרת רשות השידור. ההנחה ניתנת באופן אוטומטי בהתאם לרשימות המועברות על ידי המוסד לביטוח לאומי.

קופת חולים- מקבלי קצבת זקנה עם תוספת השלמת הכנסה זכאים להנחה בשיעור של 50% ברכישת התרופות. עם זאת, בני זוג המקבלים קצבת זקנה עם תוספת השלמת הכנסה זכאים להנחה, בתנאי שהגיעו לגיל הפרישה.
מקבלי קצבת זקנה עם תוספת השלמת הכנסה וכן מי שבסמוך לפני שקיבלו קצבת זקנה שולמה להם קצבת נכות, זכאים לפטור מאגרות שירותים רפואיים, כגון ביקור אצל רופא והתחייבות לביצוע בדיקה.

ותיק מלחמה נזקק (וטרן) המקבל השלמת הכנסה וכן ותיק מלחמה המקבל השלמת הכנסה בסמוך למעבר מקבלת קצבת נכות לקבלת קצבת זקנה – זכאי ל-75% הנחה עבור תרופות, וזכאי גם לפטור מאגרת שירותים רפואיים, כגון ביקור אצל רופא והתחייבות לביצוע בדיקה.

ההנחה ניתנת באופן אוטומטי בהתאם לרשימות המועברות על ידי המוסד לביטוח לאומי.
לבירורים ניתן לפנות לתחום רישום והקצאה בביטוח לאומי בימים א’ – ה’ בן השעות 13:30-8:00
בטלפון 02-6462000

חברת חשמל - אלה זכאים לשלם תשלום מופחת לחברת החשמל בדירה המשמשת למגוריהם, בשיעור של 50% עד 400 קו”טש: מקבלי קצבת זקנה עם תוספת השלמת הכנסה או מקבלי קצבת זקנה בסכום השווה לקצבת הנכות ששולמה להם לפני שהגיעו לגיל הפרישה (ההנחה ניתנת החל ב-18 ביולי 2011 ). הרשימות של הזכאים לתשלום המופחת מועברות מביטוח לאומי ישירות לחברת החשמל, ואין צורך לפנות לביטוח הלאומי בעניין זה.

חברת בזק- מקבלי קצבת זקנה עם תוספת השלמת הכנסה זכאים להנחה בשיעור של 50% מחברת בזק על קו הטלפון הרשום על שמם והנמצא בדירה המשמשת למגוריהם. הרשימות של הזכאים מועברות מביטוח לאומי ישירות לחברת החשמל, ואין צורך לפנות לביטוח הלאומי בעניין זה.

 

 

 

למידע נוסף ותאום פגישת ייעוץ בחינם וללא כל התחייבות

התקשרו עכשיו
*2949

לקבלת מידע נוסף יש למלא את הטופס הבא, ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם

שם

טלפון

דואר אלקטרוני

נושא